HTT-tavarantarkastajat


Tavarantarkastus on puolueeton ja tekninen tarkastus, jonka perusteella tavarantarkastaja antaa perustellun asiantuntijan näkemyksensä, tarkastuskertomuksen.

Tavarantarkastuksella pyritään selvittämään erilaisia asioita – esimerkiksi tarkastuskohteen käypää arvoa, toiminnallisuutta, kohteessa mahdollisesti olevaa virhettä tai vauriota sekä niiden aiheuttajaa/syytä ja työsuoritusten asianmukaisuutta.

Tavarantarkastus ei ota kantaa juridisiin seikkoihin, mutta tavarantarkastuksella saadaan usein merkittävää lisäarvoa riitojen taustalla olevista teknisistä tekijöistä.

HTT-TAVARANTARKASTAJAT KYMENLAAKSOSSA

Hanhela, Aki

Kotka
040 574 1547, aki.hanhela@krogius.com
23. Lastinkäsittely- ja kuljetusvauriot 

Harju, Jari
Hamina
0440542758, jari.harju@rakennusmestari.net
3.1. Maa- ja pohjarakennus
3.3. Rakennustekniikka
3.6. Sisäilmaselvitykset ja rakenteiden kuntotutkimukset
3.7. Kiinteistöjen kuntotarkastukset

Karnaattu, Petri
Kotka
0400 579 310, petri.karnaattu@jpp-tiimi.fi
3.1. Maa- ja pohjarakennus
3.3. Rakennustekniikka
3.3.5 Pintarakenteet - erityisesti laatoitus ja vedeneristykset
3.6.4. Rakenteiden mikrobitutkimukset
3.6.5. Rakenteiden kosteusmittaukset ja rakennusfysikaalinen toiminta

Liljasto, Ari
Kotka
(05) 226 7600, 050 582 1910, ari.liljasto@nannari.fi
3.1. Maa- ja pohjarakennus
3.3. Rakennustekniikka
3.6. Sisäilmaselvitykset ja rakenteiden kuntotutkimukset
3.7. Kiinteistöjen kuntotarkastukset

Sireeni, Jussi
Kouvola
045 252 7080, jussi.sireeni@gmail.com
7.1. Moottoriajoneuvot

Suonpää, Marko
Loviisa
050 555 0825, marko.suonpaa@piiri.fi
3.3.1. Perustukset ja runko
3.3.3. Vesikattorakenteet
3.3.5. Pintarakenteet
3.6.4. Rakenteiden mikrobitutkimukset
3.6.5. Rakenteiden kosteusmittaukset ja rakennusfysikaalinen toiminta

Tirkkonen, Ari
Kotka
0503957806, ari.tirkkonen@luukku.com
23. LASTINKÄSITTELY- JA KULJETUSVAURIOT
7.3. Muut kulkuvälineet
7.4. Huvialukset
7.5. Alukset ammattikäyttöön

 HTT-tavarantarkastajat -valtakunnallinen hakupalvelu